Pravá koža je v odvetví módy tradičným materiálom, ktorý sprevádza ľudstvo od jeho existencie. Výrobky z nej majú dlhú životnosť, vysokú odolnosť a prestížny vzhľad. Jej popularita trvá stáročia a nič nenasvedčuje tomu, že by sa tento trend zmenil.

Textilný a chemický priemysel vyvinul v posledných desaťročiach množstvo technológií, ktoré umožňujú výrobu výrobku zo syntetickej kože s podobnými mechanicko-fyzikálnymi vlastnosťami. Napriek tomu platí, že pravá koža má lepšie vlastnosti než syntetická koža. Je to dané okrem iného evolučným výberom, počas ktorého sa koža zvierat vyvíjala stovky miliónov rokov, a tisícročnou tradíciou jej spracovania ľudskou rukou (najstaršie nálezy pochádzajú z Egypta z obdobia 3000 rokov pred naším letopočtom).

Pri výrobe koženej galantérie používame rôzne druhy kožených materiálov. Ide o prírodné kože spracované špeciálnymi technológiami pre dosiahnutie výnimočných vlastností. Najpoužívanejšie druhy úprav prírodnej kože sú:

NAPA

Pre milovníkov krížoviek je Napa známa ako rukavičkárska useň. Ide o kožu, ktorá je spracovaná technológiou pre rukavičkárske materiály. Vyznačuje sa mäkkosťou, jemnosťou a príjemným omakom. Používame ju predovšetkým pre dámske peňaženky, pánske korunky, dokumentovky, dolárovky, etui, puzdrá a kľúčenky. Tento materiál dokáže zvýrazniť uvedené vlastnosti aj na relatívne menšej ploche výrobku.

NDM

NDM je prírodný materiál s rovnakými vlastnosťami ako Napa, teda mäkkosťou, jemnosťou a príjemným omakom. Odlišuje sa mierne iba povrchovou úpravou. Používa sa pre väčšie galanterné výrobky ako aktovky, diplomatky, spisovky, kabelky, batohy, etui, bedrákové tašky a podobne.

PDM

PDM je prírodný materiál s vysokou odolnosťou voči opotrebeniu a namáhaniu pri ohýbaní. Je mierne hrubší na dotyk ako Napa a je hlavne používaný pri výrobe číšnických peňaženiek, pánskych peňaženiek a dokladoviek.

CRUNCH

Crunch je veľmi kvalitný prírodný materiál, ktorý sa vyznačuje módnym "double effectom" - dvojitým farebným efektom, ktorý zdôrazňuje štruktúru a autenticitu kože. Používa sa pri výrobe dámskych a pánskych peňaženiek a aktoviek.

SAVAGE

Savage je prírodný materiál s veľmi jemne brúseným povrchom, vyznačujúci sa mimoriadnou hebkosťou a príjemným jelenicovým omakom. Používame ho pri výrobe dámskych a pánskych peňaženiek, korunoviek, dokladoviek, písaníčok a kabeliek.

SHOULDER

Shoulder je pevnejší tlačený módní prírodný materiál s nepravidelným exkluzívnym potlačou, ktorý zdôrazňuje autenticitu prírodnej kože. Z neho vyrábame dámske a pánske peňaženky, korunovky, dokladovky a dolárovky.

HUNTER

Hunter je jemne brúsený módní prírodný materiál v štýle jelenej kože alebo loveckého nubuku. Z tejto kože vyrábame dámske a pánske peňaženky, dokladovky a kľúčenky.

SHRUNKEN

Shrunken je pevnější přírodní materiál s moderným dizajnom, ktorý je tvorený bohato štruktúrovaným povrchom. Využívame ho predovšetkým pri výrobe peňaženiek.

GLOSSY BUFF DD

Glossy Buff DD je luxusní přírodní buvolí kůže s módním sametovým leskem. Tento materiál používáme při výrobě dámských peněženek.

BAMBOO

Bamboo je luxusní přírodní hovězí kůže s velmi módním designem. Jednosměrně strukturovaný povrch kůže je příjemný na omak. Využíváme ji na menší výrobky, jako jsou peněženky nebo části větších výrobků.

JEANS

Jeans je jemne brúsený prírodný materiál vyrobený technológiou, ktorá dokáže vytvoriť na koži stále moderný riflovinový (jeansový) vzhľad. Môže byť použitý na všetky druhy výrobkov.

COW CALF NAPA

Cow Calf Napa je Napa vyrobená z teletiny. Jedná sa teda o veľmi luxusný materiál s výnimočnou hebkosťou.

CHEQUER

Chequer je moderný prírodný materiál s pravidelným potlačou po celej ploche. Využíva sa pre peňaženky a menšie výrobky.