Použité materiály

K výrobe koženej galanterie používame 8 druhov kožených materiálov. Jedná sa o prírodné prevážne hovädzinové usne vyrábané špeciálnymi technologiami pre dosiahnutíe výnimočných vlastností. Ich určujúce vlastnosti a prednosti sú následujúce:
NAPPA - pre luštiteľov krížoviek známa ako rukavičkárska useň. Ide o kožu, ktorá je spracovaná technologiou pre rukavičkárske materiály. Vyznačuje sa mäkkosťou, hebkosťou a príjemným pocitom pri dotyku. Používame ju predovšetkým pre dámske peňaženky, pánske korunovky, dokladovky, dolarovky, etue, púzdra a kľúčenky. Tento materiál dokáže zvýrazniť uvedené vlastnosti i na relativně menšom povrchu výrobku.
NDM - prírodný materiál majúcí rovnaké vlastnosti ako NAPPA, teda mäkkost, hebkost a príjemný dotyk. Líši sa mierne iba povrchovou úpravou. Používa sa pre väčšie galanterné výrobky ako aktovky, diplomatky, spisovky, kabelky, batôžky, etue, ľadvinky, bodybagy apod.
SNDM - vybraná najkvalitnějšia prírodná koža NDM, ktorá je následne prešívaná do kríža spolu s polstrovaním. Vytvára sa tak efekt vystúpených štvorcov. Používá sa pre výrobu módnych a hebkých kabeliek.
PDM - prírodný materiál vyznačujúci sa vysokou odolnosťou v odere a namáhaniu v ohybe. Je mierne hrubší na dotyk než NAPPA. Je využívaný hlavne pre čašnícke peňaženky, pánske peňaženky a dokladovky.
CRUNCH - prírodný materiál, ktorý sa vyznačuje módnym "DOUBLE EFFECT" - dvojítým farebným efektom zdôrazňujúcím štrukturu a pravosť kože. Používa sa pre dámske a pánske peňaženky a korunovky.
SAVAGE - prírodný materiál s veľmi jemne brúseným lícom vyznačujúci sa mimoriadnou hebkosťou a príjemným jelenicovým omakom. Využívame ho pre dámske a pánske peňaženky, korunovky, dokladovky, psaníčka a kabelky.

SHOULDER - pevnejší tlačený módny prírodní materiál s nepravidelnou exkluzívnou potlačou zdôrazňujúcou pravosť prírodnej kože. Vyrábame z neho dámske a pánske peňaženky, korunovky, dokladovky a dolarovky.

IBIZA - hrubší a pevnejší prírodný materiál s pôvodným nepravidelným povrchom, používaný pre väčšie výrobky ako aktovky a pánske etue.

HUNTER - jemne brúseny módny prírodný materiál v štýle jelenice alebo loveckého nubuku. Z tejto kože vyrábame dámske a pánske peňaženky, dokladovky a kľúčenky.

SHRUNKEN - pevnejší prírodný materiál s moderným designom, ktorý je tvorený bohato štrukturovaným povrchom. Využívame ho predevšetkým na výrobu peňaženiek.

GLOSSY DD - luxusná prírodná buvolia koža s módnym zamatovým leskom využívana pre dámske peňaženky.

BAMBOO - luxusná prírodná buvolia koža s veľmi módnym designom. Jednosmerne štrukturovaný povrch kože je príjemný na omak. Využitie je možné na menšie výrobky alebo části výrobkov.

JEANS -  
jemne brúsený prírodný materiál vyrobený technologiou, ktorá dokáže vytvoriť na koži stále moderný riflovinový (jeansový) vzhľad.  Môže byť použitý na všetky druhy výrobkov.

CC NAPPA - Nappa (pozri vyššie) vyrobená z TEĽACINY. Ide teda o veľmi luxusný materiál s výnimočnou hebkosťou.

CHEQUER - moderný prírodný materiál s pravidelnou potlačou po celej ploche. Využívaný pre peňaženky a drobnejšie výrobky.